Sauna Ganbanyoku

Sauna Ganbanyoku z japońskiego ,,skalna kąpiel” jest tradycyjną japońską sauną skalną poprawiającą poziom energii witalnej, samopoczucie oraz sylwetkę.

Ganbanyoku odmładza i redukuje stres, a ponadto odpręża i wycisza umysł. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, a także wzmacnia system odpornościowy organizmu.

Ganbanyoku to znakomity sposób na skuteczną detoksykację skóry i całego organizmu.
Ciepło emitowane z kamiennych płyt z krzemionki wulkanicznej, podgrzanych do komfortowej temperatury 42-44°C, wnika na głębokość ok. 5 cm, wywierając dobroczynny wpływ na ciało i umysł.
Black Silica (czarna krzemionka wulkaniczna) jest wydobywana tylko w jednym miejscu na świecie – w górach Hiyama na wyspie Hokkaido.

Jeden zabieg trwa około godziny, a pobytowi w saunie Ganbanyoku towarzyszy relaksująca muzyka.

Sauna Ganbanyoku przez specjalistów z branży SPA & Wellness jest umieszczana na liście pięciu najciekawszych zabiegów holistycznych na świecie.

Pozytywnym aspektem korzystania z sauny Ganbanyoku jest także jej działanie na proces odchudzania i kształtowania sylwetki.

W trakcie 60 minutowego sesji organizm pracuje na najwyższych obrotach i można spalić około 800-1200 kalorii co odpowiada przebiegnięciu 8-12km. Pod wpływem promieniowania tłuszcz rozpuszcza się w wodzie – wraz z potem wydalane są tłuszcze, toksyny i metale ciężkie.

Podczas sesji pozbywa się on szkodliwych substancji, które wywierają niekorzystny wpływ na działanie wielu narządów i nierzadko blokują proces odchudzania. Dodatkowo powoduje to przyspieszenie metabolizmu, co ułatwia utratę zbędnych kilogramów.

Promieniowanie FIR wnika w tkanki trzy razy głębiej niż dzieje się to podczas tradycyjnego „saunowania”, co skutecznie redukuje cellulit.
Jest to szczególnie istoty element uwzględniając coraz większe zainteresowanie społeczeństwa dbaniem o własny wygląd, zdrowy tryb życia oraz poprawę jego jakości.

X